OTWP

LINKI

   Poniżej umieszczono linki do stron związanych z pożarnictwem i obroną cywilną. Po kilknięciu na zrzut ekranowy serwisów przeniesiesz się na te strony. Znajdzisz tam szerokie omówienie zagadnień określonych w tematyce konkursu.

Serwis Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Serwis internetowy Komendy Głównej Państwowej Strazy Pożarnej. Przydatne tematy: historia ruchu strażackiego w Polsce, jak postępować w razie pożaru, jak postępować w razie wypadku drogowego, jak skutecznie posługiwać się sprzętem gaśniczym, strażacki poradnik dla dzieci, dane statystyczne dotyczące strażackich interwencji, wykaz aktów prawnych.

Serwis miesięcznika "Strażak".

Serwis internetowy miesięcznika Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - "Strażak". Archiwum miesięcznika od stycznia 2001 roku. Bieżace wydania, niektóre artykuły.

Serwis OSP Karsin.

Jeden z lepszych serwisów internetowych strażaków - amatorów. Zwycieżca konkursu ZG ZOSP RP na najlepszą stronę internetową w roku 2004. Prowadszony przez OSP Karsin. Wiele przydatnych informacji, w tym: poradnik strażacki, dokładne opisy sprzętu strażackiego, testy OTWP, słowniczek strażacki itd. Polecam !

Wirtualny Niezbędnkm MDP.

Wirtualny niezbędnik Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w którym przedstawiono zasady zdobywania specjalności, linki do stron edukacyjnych, a także udostępniono druki przydatne w dzialalności OSP. Polecam !.

Serwis strazak.pl

Serwis został nagrodzony w konkursie ZG ZOSP RP na najlepszą stronę internetową w roku 2004. Jest prowadzony przez OSP Olszowice. W nim: sylwetki zasłużonych działaczy strażackich, opisy sprzętu, porady i wiele innych przydatnych wiadomości.

Serwis OSP Konieczkowa.

Serwis OSP Konieczkowa, który został nagrodzony w konkursie ZG ZOSP RP na najlepszą stronę internetową w roku 2004. W nim: e-biblioteczka pożarnicza, encyklopedia pożarnicza, poradniki i wiele innych przydatnych wiadomości.

OSP Smętowo Graniczne.

Serwis internetowy OSP Smętowo Graniczne, powiat Starogard Gdański, nagrodzony II nagrodą w konkursie ZG ZOSP RP na Najlepszą Stronę Internetową OSP w Polsce (2006 r.). Rozbudowany zwłaszcza dział poświęcony udzielaniu pierwszej pomocy.

Serwis PSP w Piekarach Śląskich.

Serwis Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich. Bardzo dobry dział z poradnikami.  Wiele cennych informacji , przydatnych do konkursu.

Serwis Zarządu Głownego ZOSP RP w Warszawie.

Serwis internetowy Zarządu Głównego ZOSP RP. Przydać się mogą: akty prawne dotyczące ruchu strażackiego, historia straży pożarnych, wzór statutu OSP, informacje o działalności OSP.

OSP Stare Bogaczowice

Obszerny, bardzo dobrze zrobiony i ciekawy serwis OSP Stare Bogaczowice. Do konkursu przydatne: organizacja OSP, stopnie strażackie, profilaktyka pożarowa, opis środków gasniczych, podstawowe zasady bhp, zasady udzielania pierwszej pomocy. Polecam !

Serwis strazak.pl

Obszerny serwis internetowy dla strażaków, choć nieco trudny w nawigacji. Bank wiedzy ratowniczej. Wiele cennych informacji i linków do innych stron.

Komenda Wojewódzka PSP województawa mazowieckiego.

Serwis Komendy PSP województwa mazowieckiego. Przydatna do konkursu część pt. "Porady" oraz "Akty prawne".
[powrót]